Co vědět o půstu před krevním testem

Co vědět o půstu před krevním testem

Půst před krevním testem znamená, že by jednotlivec neměl jíst ani pít nic jiného než vodu před provedením určitých krevních testů. Které krevní testy však vyžadují půst a jak se lidé mohou bezpečně rychle? Pokud krevní test vyžaduje půst, je to obvykle potřebné pouze na krátkou dobu. Pochopení toho, kdy a jak se postihnout před krevním testem, může pomoci snížit zbytečné obavy.

Jak dlouho se půst před krevním testem?

Zda se někdo potřebuje postit nebo ne dříve, než krevní test závisí na typu krevního testu, který musí podstoupit. Některé krevní testy vyžadují půst, aby poskytly přesné výsledky, zatímco jiné ne. Test glukózy v krvi nalačno může pomoci diagnostikovat diabetes. Diabetes

je stav, který může vést k nadměrnému množství cukru v krvi. Zkouška glukózy v krvi nalačno měří hladiny cukru v krvi, aby zjistilo, zda jsou zdravé. Test glukózy v krvi nalačno. Osoba se obvykle postojí přes noc a testu provede brzy ráno. Výsledky pomáhají lékaři diagnostikovat nebo vyloučit diabetes. Vysoký cholesterol může vést ke zvýšenému riziku určitých zdravotních stavů. Mezi různé tuky testované na:

 • Cholesterol s vysokou hustotou lipoprotein, známý také jako „dobrý“ cholesterol
 • Lipoprotein cholesterol s nízkou hustotou, známý také jako „špatný“ cholesterol
 • Triglyceridy

Množství těchto tuků se zvýší, pokud osoba nedávno snědla jídlo. Proto jsou lidé žádáni, aby nejedli 9–12 hodin před testem, což pomáhá poskytnout přesný profil množství těchto tuků v krvi.

Výzkum navrhl, že půst nemusí být nutné Před všemi testy cholesterolu a triglyceridů. Lidé, kteří mají tyto testy, by se však měli před testem zdržet pití alkoholu po dobu 24 hodin. Pro jednotlivce je vždy nejlepší zkontrolovat u lékaře, zda se na ně tyto nové pokyny vztahují. diagnostikujte onemocnění jater. GGT je enzym v játrech, který mu pomáhá efektivně fungovat.

test železné krve

Železná krevní test měří hladiny minerálního železa v krvi. Tento test pomáhá identifikovat podmínky, které jsou způsobeny nedostatkem železa v krvi, jako je anémie. Pokud tedy člověk jí jídlo před testem na železnou krev, mohou výsledky vykazovat nafouknuté hladiny železa. hotovo. Krev člověka a může pomoci potvrdit nebo vyloučit diabetes. Při funkci ledviny posoudit chronické onemocnění ledvin. Obvykle jsou lidé žádáni, aby se po testu pocházeli po dobu 12 hodin. Musí také dát lékaři vědět, zda užívají nějaké léky, protože někteří mohou zasahovat do testu.

Proč je potřebný půst , jídlo a tekutina se rozpadne do žaludku a vstřebává do krevního řečiště.

To může ovlivnit hladiny určitých látek v krvi, jako je glukóza v krvi nebo cholesterol.

 • Diabetes
 • Anémie
 • Vysoký cholesterol
 • onemocnění jater
 • Pro správnou diagnózu těchto stavů je to důležité že člověk se postí. Jíst nebo pití před testem může zvýšit hladinu konkrétní látky v krvi, což vede k nepřesným výsledkům. recenzeproduktu.top Nesprávné výsledky by zase mohly vést k nesprávné diagnóze.

  • Voda: Je důležité, aby se při půstu držela hodně vody, zůstat hydratovaný. Voda nemá vliv na výsledky krevního testu a je přijatelné pít, když se člověk potřebuje postit. Myšlenka zjistit, co je poslední čas, který mohou před testem jíst nebo pít. Například, pokud je osoba požádána, aby se postila po dobu 12 hodin před krevním testem v 9 hodin, neměla by nic jíst po 9:00. noc předtím. Věci, kterým je třeba se vyhnout

   , stejně jako jídlo a pití, jsou další věci, které je třeba se vyhnout, když se půst pro krevní test. Patří mezi ně:

  • Alkohol: Alkohol může ovlivnit hladinu cukru v krvi a tuku, což přináší nepřesné výsledky krevním testům, které vyžadují půst. Pokud je osoba požádána, aby se před krevním testem postola, měla by se také zdržet pití alkoholu.
  • Kouření: Kouření může také ovlivnit výsledky krevních testů. Pokud byl člověk požádán, aby se před krevním testem postolil, měl by se zdržet kouření. krevní test. Je to proto, že žvýkačka může urychlit trávení, která může ovlivnit výsledky. /ul>

   Závěr

   Než se člověk rozhodne postit se, měli by mluvit s lékařem, aby zjistili, zda by se měli postit, a pokud ano, jak dlouho.

   Pokud test vyžaduje půst, po výše uvedených krocích může pomoci jednotlivci, který byl požádán, aby se po půst je požádán, aby to bylo možné bezpečně. Extrémní hlad nebo žízeň, měli by kontaktovat lékaře, aby přeplánovali jmenování krevního testu. Proto je tak důležité sledovat osvědčené postupy kolem půstu před krevními testy. Má přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents